top of page
plavec
Objednání ukázkové e-knihy zdarma
Adam Grant: Dávat a brát
 

Mám zájem o pravidlené informace o vydávaných

e-knihách v krátkém provedení.

OBJEDNÁVKA DALŠÍCH TITULŮ

Jednotlivé tituly si můžete objednat za 31,- Kč.

Do objednávky nahoře vepište  čísla objednaných titulů.

"Zlatá pravidla ..."  je titul  210.

Hlavní úkol a tréninkový plán

 
Článek je zpracován na základě knihy „The Golden Rules: Finding World-Class Excellence in Your Life and Work", kterou napsal americký trenér plavání Bob Bowman.
O Autorovi

Bob Bowman (*1965) je americkým trenérem plavání a ředitelem sportovní školy „Meadowbrook“. Od roku 1996 pracuje jako trenér plavců. Mezi jeho svěřenci je řada talentovaných sportovců. Nejlepší z nich je Michael Phelps – který získal 23 zlatých olympijských medailí, a stal se absolutním rekordmanem Olympijských her. Pod Bowmanovým vedením dosáhli plavci 43 světových rekordů v různých plaveckých disciplínách.

V roce 2002 byl vyhlášen trenérem roku v USA. V roce 2016 byl uveden do Dvorany slávy světového plavání. 

Krok za krokem k úspěchu

Během své mnohaleté práce v roli trenéra, dospěl Bowman k řadě pravidel, díky nimž se jemu a jeho týmu daří dosahovat těch nejambicióznějších cílů. Tato pravidla fungují univerzálně a mohou být s úspěchem použita nejenom ve sportu, ale v jakékoliv další oblasti života.

Bowman klade velký důraz na sestavování plánů. Pro plavce je důležitá každá milisekunda. Bez přesného plánu tedy nelze dosáhnout vynikajících výsledků. Kromě toho, právě detailní akční plán umožňuje, abyste na dlouhé cestě k cíli nezabloudili nebo nepadli únavou. Jestliže se dnes něco nepovedlo, umožňuje tento plán poznat, jak bude možné zítra nezdar napravit.

V knize "Zlatá pravidla ..." se dozvíte, jak si máte správně stanovovat cíle a v pohodě jich dosahovat, jak si můžete vytvořit svůj vlastní „tréninkový plán“ a jak nepropadat malomyslnosti, když se vám něco nepovede, nebo když události neprobíhají podle vaší představy. Pravidla sportovních medailistů vám pomohou udělat každý den malý krok na cestě k velkému cíli.

 

10 pravidel na cestě šampióna

Pravidlo 1. Namalujte si svůj velký sen.

Pravidlo 2. Vydávejte ze sebe všecko.

Pravidlo 3. Riskujte a užívejte si získané plody.

Pravidlo 4. Krátkodobé cíle vedou k dlouhodobému cíli.

Pravidlo 5. Každý den žijte svůj sen.

Pravidlo 6. Týmový přístup může přinést individuální úspěch.

Pravidlo 7. Neztrácejte motivaci na dlouhé trati.

Pravidlo 8. Komplikace vás posílí.

Pravidlo 9. Když přijde správný čas, jednejte přesvědčivě.

Pravidlo 10. Oslavte úspěch a potom se rozhodněte, co dál.

 

 

Nesněte – stanovte si hlavní úkol

Slovo „sen“ vyvolává u mnoha lidí asociaci s iluzemi a vzdušnými zámky. Bob Bowman proto upřednostňuje používání pojmu „hlavní úkol“. Rozumí pod tímto pojmem to, že si vědomě stanovíte úlohu, jež odpovídá vašim možnostem, ale je zároveň dostatečně ambiciózním cílem.

Hlavní úkol není běžnou reflexí ze seriálu: „Bylo by fajn mít domek na břehu moře“ – ale nechci nic podnikat pro to, abych takový domek získal. Je to něco, co neustále znepokojuje vaši duši a srdce. Je to něco, o čem jste ochotní povídat dlouhé hodiny bez přestávky.

Jakákoliv věc se dělá snadno, jestliže na ní pracujete s pocitem, že máte cíl a motiv. Proto je velmi důležité najít si své „Proč?“ Položte si otázku, proč děláte každý den svoji práci? Kde je vaše cílová čára? Čeho chcete dosáhnout? Zformulování hlavního úkolu bude naplňovat smyslem každý váš den, každou minutu a každou vaši činnost.

 

Více se můžete dočíst o tom, jak postupovat systematicky k cílům pomocí plánu,  v e-knize ve zkráceném provedení „Zlatá  pravidla: Jak najít svěrovou excelenci ve svém životě a práci“.

bottom of page