Cílová čára

30 hlavních zákonů úspěšných lidí

 

Článek je zpracován na základě knihy „Zákony vítězů", kterou napsal Bodo Schäfer.
30 hlavních zákonů úspěšných lidí

Bodo Schäfer (*1960) je úspěšný německý podnikatel, vyhledávaný finanční poradce, motivační řečník, lektor a autor několika mezinárodních bestsellerů o řízení financí a o změnách potřebných pro dosažení úspěchu v životě. Když bylo Schäferovi 16 let, odjel studovat do USA a po ukončení studia se začal věnovat podnikání. Firma, kterou založil, však zkrachovala a tehdy 26 letý mladý muž zůstal s hromadou dluhů a vůbec nechápal, co a jak by měl dělat dál. V té době měl štěstí, že potkal moudrého nadřízeného, který mu pomohl, aby se z mladého zkrachovance stal úspěšným podnikatelem a skutečným vítězem. Za 4 roky se Schäfer zbavil svých dluhů a také otevřel svůj nový úspěšný podnik. Následně začal inspirovat k dosahování úspěchů druhé. 

 

Na youtube is můžete poslechnout řadu videospotů. Pro začátek navrhujeme třeba tento: https://www.youtube.com/watch?v=7IfgkwUVkzE

 

V této knize sestavil finančník Schäfer 30 důležitých pravidel, která učiní z libovolného člověka vítěze – samozřejmě za podmínky, že nebude líný. Schäfer je přesvědčen o tom, že lenost je jediným důvodem, proč je v životě jen menšina vítězů. Autor dělí lidi do dvou kategorií: kačeny – ti, kteří si neustále stěžují a hledají omluvy, a orly – ti kteří pracují a na nic nehledí. Zákony vítězů představují souhrn jednoduchých a efektivních pravidel, která vám pomohou k tomu, abyste se stali v jakékoliv situaci orlem. Díky nim se naučíte soustředit se na to hlavní, měnit neúspěchy a kritiku ve svůj prospěch, dosahovat neuvěřitelných úspěchů ve všech sférách života a jít kupředu. V tomto zkráceném provedení vám v krátkosti popíšeme každý z oněch 30 zákonů. 

 

1.   zákon: Neodkládejte rozhodnutí!

Přijetí jakéhokoliv důležitého rozhodnutí je vždy spojeno s tím, že musíme vyjít ze své zóny komfortu. Ale abyste mohli něco změnit, musíte vždy něco obětovat. Nezacyklovávejte se na problémech, na něž musíte narazit, vždyť se jedná o časové nepohodlí. Místo toho si představte výsledek – váš uskutečnitelný sen. Vítězové se rozhodují bez zdržování a nečekají „do pondělka“ nebo na „lepší časy“. Uvědomte si, že neexistují nesprávná rozhodnutí. Autor tvrdí, že je lepší přijmout špatné rozhodnutí, než pokračovat v otálení a v pochybnostech. 

Jestliže nemůžete za žádnou cenu přijmout rozhodnutí, tak jste ho už přijali – rozhodnutí nechat všechno tak, jak to je. V Evropě rozumí mnozí lidé pod pojmem chudoba ne možnost opatřit si obživu, ale „otupující rutinu bytí“ – to znamená stejnou „zónu komfortu“, kterou je problém opustit. Autor doporučuje, abyste neustále trénovali svůj „sval rozhodování“ a přijímali všechna malá rozhodnutí během 30 sekund (vybírejte si například rychle jídlo v restauraci). Rozhodujete-li se dlouho u takových věcí, jako, jestli si dáte zákusek nebo ovoce, jestli zůstanete v posteli nebo se půjdete proběhnout, jestli se podíváte na seriál nebo na poučný film – zamyslete se nad tím, k čemu povede vaše volba za 5 až 10 let. Jestliže je rozhodnutí komplikované, tak si vždy určete konečný termín pro jeho přijetí. Položte si otázky: Jaké budou důsledky tohoto rozhodnutí? Budete kvůli tomu vy nebo lidé kolem šťastnější?

Více se můžete o tom, jakými pravidly se řídí úspěšní lidé, dočíst v e-knize ve zkráceném provedení „Zákony vítězů“.

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus
Objednání ukázkové e-knihy zdarma
Erin Doland: Zjednoduš si život za jeden týden

Mám zájem o pravidlené informace o vydávaných

e-knihách v krátkém provedení.